בורסה לכולם.

על מה מדברים:

בורסה לכולם ב-500 ₪? במסחר בקרנות נאמנות אפשר גם בפחות..

בחודשים האחרונים עורכת הבורסה בישראל קמפיין פרסומי במטרה להגדיל את מספר חשבונות המסחר בקרב הציבור הישראלי. במילים פשוטות: להביא יותר אנשים לסחור בבורסה. במסגרת הפעילות ותחת הסלוגן "בורסה לכולם", אף הורידה לאחרונה הבורסה את רף הכניסה למסחר ל-500 ₪. מדובר במהלך מבורך בבסיסו, שכן אכן שיעור ההשתתפות של הציבור הרחב במסחר בישראל הוא נמוך באופן יחסי והלכה למעשה כסף רב שנמצא בידיו אינו צובר תשואה, לעיתים אפילו להיפך.

בבורסה רואים את אותם מאות מיליארדי השקלים היושבים בחשבונות העו"ש ובפיקדונות הבנקאיים ומבקשים להעביר את המסר הברור: זהו כסף פנוי שניתן להשקיע באפיקי המסחר השונים במטרה להשיא תשואה ולהגדיל את ההון האישי.

המספר הנמוך של חשבונות פרטיים למסחר נובע גם מחוסר בידע בסיסי ומהותי בקרב הישראלים. הישראלי הממוצע חושש לשים את הונו בסחר בבורסה ותופס את האפיקים הללו כסיכון גבוה ויותר בגדר הימור מאשר השקעה.

Fair: להתחיל לסחור ב-250 ₪ בלבד

אחת המטרות להקמתה של Fair הייתה גם היא השאיפה להגדיל את השתתפות הציבור במסחר בשוק ההון. אנחנו מאמינים כי שוק קרנות הנאמנות הוא דלת כניסה אופטימלית לעולמות המסחר בבורסה ושותפים לאותן מטרות שגם הבורסה עצמה מקדמת: שינוי בתפיסה של מסחר בשוק ההון. ההבדל הוא באפשרות ש-Fair פותחת בפני הציבור, הקלות והפשטות שהפלטפורמה מייצרת והפוטנציאל שלה באמת להוות את דלת הכניסה.

ראשית, סכום ההשקעה המינימלי להצטרפות ראשונה ל-Fair הוא 250 ₪ וברגע שקיים חשבון בפלטפורמה כל השקעה נוספת יכולה להיות אף נמוכה מסכום זה – בהתאם לדרישת הקרן. גם 50 ₪ בלבד יכולים להפוך להשקעה. רוב קרנות הנאמנות אינן מציבות רף כניסה כספי וכך מתאפשר לנו לאפשר לכל אחד ואחת להתחיל להשקיע בסכומים נמוכים.

Fair: מסחר ללא עמלות

סביר להניח שהמושג "בורסה לכולם" הביא לא מעט אנשים לחפש ולהגיע אל האתר הייחודי של הקמפיין, אך שם הם נתקלים למעשה במכשולים נוספים, שעלולים להפוך בעיני רבים לחומות של ממש. השקעה של 500 ₪ היא מפתה, אבל איך מתחילים להשקיע, איך לבחור חבר בורסה ובאיזה אפיק להשקיע – אלה כבר שאלות גדולות שהציבור אינו מקבל עליהן את המענה שיסייע לו להתחיל לפעול.

מכשול ראשון: לפתוח חשבון

בכדי להתחיל לסחור בבורסה, יש לפתוח חשבון ניירות ערך באחד הבנקים או אצל חבר בורסה אחר, רק באמצעות חשבון מסחר כזה ניתן להתחיל לסחור בבורסה. רוב הבנקים מאפשרים היום פתיחת חשבון באופן דיגיטלי, אך מדובר בהליך יחסית סבוך וארוך שכולל הגשת מסמכים רבים. בירוקרטיה שהופכת למכשול. בהתאם לחזון ולמטרות שהצבנו לעצמנו, פתיחת חשבון ב-Fair, שהיא חברת בורסה, נעשית בדרך הקצרה והפשוטה ביותר.

מכשול שני: עמלות

הבורסה אינה מייצרת אשליות כמובן ודואגת להזכיר כי חשוב להשוות ולבדוק את העמלות שהבנק או בית השקעות גובה מלקוחותיו בעלי חשבונות המסחר (בד"כ נקרא "עמלות מסחר" ו-"דמי משמרת"). כל חברי הבורסה גובים עמלה זו, בשמות שונים, והיא מחושבת באחוזים בנפח החשבון או כתשלום קבוע. בפועל, העמלה על פעילות בבורסה ואחזקת ני"ע נוגסת בתשואת ההשקעה.

כאן נכנס אחד היתרונות המשמעותיים של המסחר ב-Fair: אפס עמלות. הסוחרים בקרנות נאמנות באמצעות Fair לא משלמים לחבר הבורסה עמלות

מכשול שלישי: איפה להשקיע

גם לאחר ההחלטה להתחיל לפעול ולהשקיע באחד האפיקים של שוק ההון, רוב הציבור מתקשה להבין ולהחליט איפה ובאיזה אפיק. Fair הנה חבר הבורסה שאינו עובד בשיתוף פעולה עם אף אחת מקרנות הנאמנות ואיננו משווק השקעות.

עד היום, זו אכן הייתה הדרך הפופולרית להתחיל להשקיע בשוק ההון, בוודאי למי שעושים צעדם הראשונים בתחום וללא ידע מוקדם. יחד עם זאת, יש לזכור שמשווקי ההשקעות השונים עובדים מול לקוחותיהם בהתאם ליעדים וליועצי הבנקים יש גבולות רגולטוריים בעבודתם מול לקוחות מיועצים. כמו כן, בכדי להיות לקוח מיועץ בבנק, נדרש סכום השקעה מינימלי – בהתאם לדרישות של כל בנק, בד"כ סכום שנע סביב 100 אלף ש"ח.

Fair הנה חבר הבורסה שאינו עובד בשיתוף פעולה עם אף אחת מקרנות הנאמנות. עם כניסתה של Fair לשוק היא למעשה מציגה חידוש משמעתי שהשוק היה זקוק לו: דלת אמתית, אובייקטיבית ופתוחה לרווחה לכולם, טכנולוגיה שעומדת לשירות המשקיעים וממלאה אחר החזון שלנו.

מאמצעים רבים הושקעו ביכולות הסינון של הפלטפורמה, להתאמה אישית של כל אחד ואחת בדרך להשקעה נכונה וחכמה. בנינו מגוון רחב של כלים ופיצ'רים למיון, סינון ובחירת קרנות נאמנות, כלים שמאפשרים לכל אחד ואחת לאתר את קרן הנאמנות המתאימה ולהתחיל להשקיע ולסחור ביחידות של קרנות נאמנות גם ללא כל ידע מוקדם.

פייר,
זה פשוט ומהיר

פתחו חשבון עם פייר ברגע.

בורסה לכולם, על מלא זה פייר

אפשר לומר בפה מלא כי לבורסה הישראלית ולפלטפורמת המסחר בקרנות נאמנות Fair יש חזון משותף. כולנו רוצים לראות יותר ויותר אנשים מקרב הציבור נכנסים לעולמות ההשקעה בשוק ההון ונהנים מהפוטנציאל הגלום בהם. אנחנו ב-Fair תומכים בחשיבות של השתתפות הציבור במסחר ופועלים בשני מישורים במקביל בשביל לגרום לזה לקרות: הפצת ידע והפשטת תהליכים.

במישור הידע: המאמרים במרכז הידע שלנו מאפשרים לכל אחד ואחת ללמוד לעומק אודות המסחר בקרנות נאמנות והפלטפורמה שלנו למשקיעים הנה בעלת הפיצ'רים המגוונים והעמוקים ביותר לאיתור קרנות נאמנות – פלטפורמה שמספקת את המידע הרחב ביותר על כל אחת מקרנות הנאמנות להשקעה, ובכך מאפשרת למשתמש לבחור, לפי שיקול דעתו, בקרן הנאמנות המתאימה עבורו.

במישור המסחר בפועל, מינימום ההשקעה הראשונית שלנו שעומד על 250 ₪ בלבד פותח את הדלת הרחבה ביותר בישראל להשקעות בשוק ההון ואפס העמלות שאנחנו גובים עבור עסקאות בקרנות מאפשרות לכל משקיעה ומשקיע ליהנות ממלוא התשואה לכסף שלהם.

אולי יעניין אותך גם

פייר סקרינרים

על מה מדברים?כשהקמנו את פייר, ביקשנו לייצר אלטרנטיבה. להנגיש את עולם קרנות הנאמנות, שאינו נהנה מהפופולריות הראויה לו בישראל, לציבור הרחב.

להמשך קריאה

המדריך לשימוש ב-fair

על מה מדברים: מדריך למשתמשים באתר ובאפליקציית fair למסחר בקרנות נאמנות, בצורה עצמאית ובקלות. כיצד להשתמש במגוון אפשרויות הסינון והפיצ’רים לאיתור קרן...

להמשך קריאה